نماد اعتماد الکترونیک
×

ثبت دامنه

دامین، برند شما در فضای مجازی است. شما در اینترنت با نام دامین خود شناخته خواهید شد و هر بازدیدکننده با استفاده از نام دامین شما می تواند وب سایت شما را مشاهده کند. شما برای استفاده از نام دامین دلخواه خود می بایست ابتدا آنرا برای مدت مشخصی ثبت کنید. پس از اینکه دامین به نام شما ثبت شد، در طول مدت دوره ثبت، امکان استفاده از آن تنها برای شما امکان پذیر است

چرا دامین خود را در ParsNames ثبت کنیم ؟

  • ثبت دامین دلخواه در هر لحظه، در تمامی ساعات و روز های سال 24/7
  • ثبت دامین به نام متقاضی
  • ثبت دامین در هندل خریدار
  • ارائه کنترل پنل مدیریتی دامین مبتنی بر وب
  • امکان تغییر name server های دامین توسط مالک دامین
  • مالکیت حقوقی ۱۰۰% دامین

ParsNames به عنوان یکی از ثبت کنندگان دامین در ایران ضمن ارائه تخفیف ویژه جهت ثبت دامین های ir ، خدمات دامین را نیز به صورت آنلاین و 24 ساعته ارائه می نماید .

همچنین ثبت دامین های بین المللی ParsNames در رجیسترار ENOM و Onlinenic صورت می پذیرد. این رجیسترار ها که از قدیمی ترین رجیسترار های ثبت دامین می باشند امکان ثبت و مدیریت دامین را با امکانات خاص فراهم و خدمات ویژه ای به مالکین دامین ارائه می نمایند.

پرسش و پاسخ

نام دامنه می تواند نام موسسه، برند، محصول یا فعالیتتان باشد که معرف شما در دنیای مجازی خواهد بود . نکات کلیدی برای انتخاب دامنه مناسب به شرح ذیل است :
با معنا بوده و در ذهن بماند.
کوتاه و مختصر باشد،اما بهتر است مخفف نباشد.
با توجه به زمینه شغلی و نوع مخاطبین قابل پیش بینی و حدس باشد.
تایپ آن ساده باشد.
تا حد امکان پسوند با زمینه فعالیت تطابق داشته باشد.
مدارک ضروری جهت ثبت دامین با یک پسوند خاص درنظر گرفته شود.
معادل انگلیسی دامنه مد نظرهم گزینه خوبی برای ثبت است .
انتخاب پسوند های رایج یا ثبت انواع پسوند های مرتبط با یک نام خاص جهت جلوگیری از سو استفاده های آتی از این نام و وب سایت مرتبط با آن توصیه می گردد .
در نظر گرفتن مفاهیم مرتبط با رتبه سایت در موتور های جستجوضروری است، که در این رابطه پیشنهاد می شود نام دامنه را از میان 5 کلمه کلیدی مرتبط با فعالیت مندرج در سایت انتخاب فرمایید.

دامنه .ir باید از سمت شرکت ایرنیک تایید نهایی شود و با توجه به اینکه این کار توسط ایرنیک انجام می گیرد ممکن است 1 الی 24 ساعت زمان نیاز داشته باشد. دقت داشته باشید که پس از ثبت اولیه دامنه در ParsNames حق امتیاز آن تا 10 روز برای شما خواهد بود و شخص دیگری نمی تواند آن را خریداری کند. در صورت تایید دامنه به نام شما ثبت خواهد شد و در صورتی که دامین شما تایید نشد هزینه آن به پرتال کاربری برگشت داده می شود و دامنه مجدد آزاد خواهد شد.

برای تمدید دامنه .ir شما ابتدا باید رابطه مالی دامنه در سایت ایرنیک را بر روی sa1601-irnic ست نمایید سپس سفارش تمدید را از بخش سفارش / تمدید دامنه در پرتال کاربران ثبت نمایید.

وارد کنترل پنل خود در سایت nic.ir شوید از قسمت دامنه ها، دامنه های من را انتخاب کرده روی نام دامنه مورد نظر کلیک کنید در پایین قسمت رابطه ها، تغییر رابطه ها را کلیک کنید سپس در قسمت رابط مالی گزینه شناسه کاربری دیگر را انتخاب کرده سپس در این قسمت sa1601-irnic را وارد و گزینه اعمال را بزنید.

ثبت دامنه های IR حداقل یک سال و حداکثر میزان خرید / تمدید این دامنه 6 سال می باشد. و امکان ثبت به صورت 3 یا 4 ساله فراهم نمی باشد.

ir : بدون شرایط، برای تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی مقیم ایران آزاد است .
co.ir : نیازمند ارسال کپی روزنامه رسمی-آگهی تاسیس شرکت مربوطه
ac.ir : نیازمند ارسال کپی درخواست مکتوب در سربرگ و همچنین کپی تائیدیه وزارت علوم
sch.ir : نیازمند ارسال کپی درخواست مکتوب در سربرگ و همچنین کپی تائیدیه وزارت آموزش و پرورش
gov.ir: نیازمند ارسال کپی درخواست مکتوب در سربرگ سازمان دولتی مربوطه
net.ir : نیازمند ارسال کپی مجوز ISP مربوطه
org.ir: نیازمند ارسال کپی روزنامه رسمی موسسه غیر انتفاعی مربوطه
id.ir : نیازمند ارسال کپی شناسنامه متقاضی

دقت داشته باشید در حالت (منقضی و قفل شده)، دامنه با پرداخت جریمه فقط توسط مالک فعلی امکان تمدید فراهم می باشد.

خیر این مورد مربوط به دامین های بین المللی می باشد.

بله ، برای این مورد کافی است رابطه مالی بر روی رابطه مالی ParsNames تنظیم شده باشد.

رابطه مالی sa1601-irnic است .

بله ، پس از ثبت می توانید رابط را تغییر دهید و این مورد باعث غیر فعال شدن دامنه شما نمی شود .

بله شما می توانید در بازه 1-10 روز قبل از تایید دامنه توسط ایرنیک درخواست لغو دامنه را بدهید که در این صورت مبلغ به حساب کاربری شما در ParsNames برگشت داده می شود .

زیرا در بازه زمانی 30 روزه دامنه تمدید نشده است و دامنه به حالت منقضی و قفل شده رفته و این مبلغ اضافه برای بازگشایی قفل دامنه از سمت ایرنیک دریافت می شود .

7روز هفته ، 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم

Image
Image
Image