نماد اعتماد الکترونیک
×

ثبت دامنه

دامین، برند شما در فضای مجازی است. شما در اینترنت با نام دامین خود شناخته خواهید شد و هر بازدیدکننده با استفاده از نام دامین شما می تواند وب سایت شما را مشاهده کند. شما برای استفاده از نام دامین دلخواه خود می بایست ابتدا آنرا برای مدت مشخصی ثبت کنید. پس از اینکه دامین به نام شما ثبت شد، در طول مدت دوره ثبت، امکان استفاده از آن تنها برای شما امکان پذیر است

چرا دامین خود را در ParsNames ثبت کنیم ؟

  • ثبت دامین دلخواه در هر لحظه، در تمامی ساعات و روز های سال 24/7
  • ثبت دامین به نام متقاضی
  • دسترسی قفل کردن دامین برای امنیت بیشتر
  • ارائه کنترل پنل مدیریتی دامین مبتنی بر وب
  • امکان تغییر name server های دامین توسط مالک دامین
  • امکان ثبت name server های اختصاصی دامین با IP های مورد نظر

ParsNames به عنوان یکی از ثبت کنندگان دامین در ایران ضمن ارائه تخفیف ویژه جهت ثبت دامین های ir ، خدمات دامین را نیز به صورت آنلاین و 24 ساعته ارائه می نماید .

همچنین ثبت دامین های بین المللی ParsNames در رجیسترار ENOM و Onlinenic صورت می پذیرد. این رجیسترار ها که از قدیمی ترین رجیسترار های ثبت دامین می باشند امکان ثبت و مدیریت دامین را با امکانات خاص فراهم و خدمات ویژه ای به مالکین دامین ارائه می نمایند.

تمدید دامین

دامین به عنوان نام سایت به مدت محدود و متناسب با پرداخت در اختیار مالکین است. با منقضی شدن دامین، سایت و سایر سرویسهای مربوطه مانند ایمیل از دسترس خارج خواهد شد. لذا تمدید دامین اهمیت زیادی دارد. ParsNames، با نزدیک شدن به تاریخ انقضای دامین پیامهای متعددی به صورت ایمیل و پیامک جهت یادآوری تمدید ارسال می کند. تمدید دامین در ParsNames به صورت آنلاین و از داخل پرتال کاربری قابل انجام است .فایل های راهنما و پشتیبانی 24 ساعته تلفنی نیز در این راستا ارائه شده است .

هزینه تمدید همانند ثبت دامین بوده و مشخصا با در نظر گرفتن شرایط و تعرفه های جاری ثبت کننده های دامین اعلام می شود .

انتقال دامین

با انتقال دامین ارائه دهنده خدمات دامین شما تغییر خواهد یافت ولی اختلالی برای نمایش سایت به وجود نمی آید . با انتقال دامین خود به ParsNames می توانید از کلیه مزایا و خدمات دامین بهره مند شوید

طبق قوانین بین المللی در روند انتقال ، دامین یک سال نیز تمدید خواهد شد ParsNames بابت انتقال دامنه هزینه ای دریافت نمی نماید و تنها هزینه تمدید دامین به مدت یکسال مطابق با جدول تعرفه دامین ها اخذ خواهد شد.

  • نحوه انتقال دامنه از یک Registrar دیگر
  • نحوه انتقال دامنه از Onlinenic.com
  • نحوه انتقال دامین ir
  • نحوه تغییر Name Server ها

پرسش و پاسخ

نام دامنه می تواند نام موسسه، برند، محصول یا فعالیتتان باشد که معرف شما در دنیای مجازی خواهد بود . نکات کلیدی برای انتخاب دامنه مناسب به شرح ذیل است :
با معنا بوده و در ذهن بماند.
کوتاه و مختصر باشد،اما بهتر است مخفف نباشد.
با توجه به زمینه شغلی و نوع مخاطبین قابل پیش بینی و حدس باشد.
تایپ آن ساده باشد.
تا حد امکان پسوند با زمینه فعالیت تطابق داشته باشد.
مدارک ضروری جهت ثبت دامین با یک پسوند خاص درنظر گرفته شود.
معادل انگلیسی دامنه مد نظرهم گزینه خوبی برای ثبت است .
انتخاب پسوند های رایج یا ثبت انواع پسوند های مرتبط با یک نام خاص جهت جلوگیری از سو استفاده های آتی از این نام و وب سایت مرتبط با آن توصیه می گردد .
در نظر گرفتن مفاهیم مرتبط با رتبه سایت در موتور های جستجوضروری است، که در این رابطه پیشنهاد می شود نام دامنه را از میان 5 کلمه کلیدی مرتبط با فعالیت مندرج در سایت انتخاب فرمایید.

در سلسله مراتب ثبت دامین، بعد از انتخاب نام دامین ، انتخاب پسوند مطرح می شود که هم از دید کاربران و هم از دیدگاه موتورهای جستجو حائز اهمیت است .
پسوند ها صرف از نظر از نام انتخابی ، معرف زمینه کاری و نوع ارائه خدمات سایت به مخاطبین بوده ودر برخی موارد نیز به لحاظ جغرافیایی تفکیک خوبی خواهد داشت.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع دامین و مفاهیم آن می توانید به راهنمای اطلاعات پسوند ها مراجعه نمایید .
پسوند های عمومی همانند com ،net ، org ،ir و یا co را انتخاب نمائید ودر صورت امکان تمامی پسوند های آزاد نام دامنه انتخابی خود را ثبت کنیدتا علاوه بر معرفی همه جانبه در بستر اینترنت، با سو استفاده های احتمالی از نام دامنه مواجه نشوید.

بعد از انتخاب نام و پسوند دامین و اطمینان از عدم ثبت آن، میتوانید اقدام به ثبت دامنه نمایید.دامنه ها به صورت انحصاری و به مدت زمان معلوم ثبت می گردند و تا زمانی که شما آنرا مرتبا تمدید می نمایید دامین متعلق به شما بوده و فرد دیگری امکان ثبت یا استفاده از آنرا ندارد. بدیهی است پس از انقضا و آزاد شدن نام دامین سایرین می توانند نسبت به ثبت مجدد آن اقدام نمایند.
جهت ثبت دامنه فقط بر روی سفارش آنلاین کلیک کنید یا با بخش فروش شرکت تماس بگیرید.

برای اطمینان از آزاد بودن دامین کافی است در بخش جستجوی دامین ، نام دامین و پسوند مورد نظر خود را وارد نمایید چنانچه اعلام شود دامنه آزاد است در اکثر مواقع به این معناست که دامنه قابل ثبت می باشد. برخی از سایتهای معتبر جهانی جهت بررسی وضعیت دامین ها به شرح ذیل اند :
Whois.com دامین های بین المللی
Nic.whois.ir دامین های ایران
Whois.co دامین های .co

هزینه ثبت ، تمدید و انتقال دامین با هم برابر بوده ودر جدول تعرفه های دامین ذکر شده است.تنها در صورتی که در زمان انقضا دامین تمایل به تمدید دامین داشته باشید ممکن است هزینه ای به نام جریمه دیرکرد تمدیددامین نیز به این هزینه اضافه شود .
انتقال دامنه ها به ما هزینه ای نخواهند داشت اما در هنگام انتقال، دامنه یک سال تمدید می گردد که هزینه آن مطابق با هزینه مندرج با جدول تعرفه دامین خواهد بود .

از ملزومات نمایش سایت و استفاده از امکانات میزبانی تحت یک دامین خاص، تنظیم نام سرور ها جهت آدرس دهی درست به سمت سرور میزبانی وب می باشد تغییر نام سرور ها به آسانی و از طریق کنترل پنل پرتال کاربری میسر خواهد بود جهت دامین هایی که توسط ما ثبت و مدیریت نمی شوند کافی است نام سرور های صحیح به ثبت کننده دامین اعلام شود تا ارتباط دامنه با فضای میزبانی وب ما برقرار گردد . جهت اطلاع از نام سرور های صحیح کافی است به بخش تغییر نام سرور ها مراجعه یا با بخش پشتیبانی در تماس باشید .

با انتخاب گزینه تغییرdns تنها قادر خواهید بود از امکانات فضای میزبانی خریداری شده استفاده نمایید . در صورتی که با انتخاب گزینه انتقال دامین با حفظ کامل مالکیت دامین برای شما و بدون ایجاد تغییر و اختلال در میزبانی فعلی، دامین از Registrant فعلی به ParsNames منتقل می شوید که شامل تمامی خدمات و امکانات دامین های ما خواهد شد از مزایای خدمات دامین توسط ما می توان به مالکیت 100% دامین به نام کاربران، ارائه کنترل پنل مدیریتی دامین و پشتیبانی 24 ساعته برای خدمات ثبت و تغییرdns اشاره کرد .

7روز هفته ، 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم

Image
Image
Image